Aletli Jimlastik

Aletli Jimnastik;  vücudun fiziksel yapısını düzeltme ve geliştirme amacıyla düzenli hareket ettirme sanatı.
 
Vücudu çevikleştirmek ve güçlendirmek için yapılan alıştırmaların tümü. İdman, kültürfizik Erkeklerde yer alıştırmaları, barparalel barfiks halkalar ve kulplu beygir. Kadınlarda yer alıştırmaları eşit olmayan çubuklar barfiks denge kalası alıştırmalarını içeren yarışma disiplinini iyileştiren ve öğrenme amaçları güden bir türdür.
 
Diğer dallararı Tıbbi jimnastik ve Eğitim jimnastiğiyse sanat olmaktan çıkıp bilim sayılmaktadır. İnsanın fizik ve moral yetilerini eğitmek fiziksel ve ruhsal verimini arttırmak amacıyla beden çalışmalarından yararlanan bir alanı vardır.
 
 
Aletli jimnastik , çoğu spor salonuyla karşılaştırılırsa konusunda deneyimli antrenörleri ve kişiye özel programlarıyla birlikte sadece aletli jimnastik olmamasıyla birlikte yerel idmanlar, kültür-fizik hareketleri, halka, barfiks, kadınlara özel aletli jimnastiği ekleyerek uygun yağ ölçümleriyle birlikte Kadıköyden başlayarak, Kartal, Bostancı, Pendik' e kadar en özel antrenmanları ve sosyalliği veren tek spor merkezi Tunç Gym'dir.